Ustanovitelj in vodja Šole gorskega kolesarstva, tišler Jože Zupančič, vsako leto 1.1. odpre šampanjec na Trdinovem vrhu in nazdravi novorojenemu letu. Letos, da ga ne bi bilo strah in pred vsem, da mu ne bi bilo dolg čas, smo šli zraven tudi iz našega društva. Rok Kopina, Luka Medved, Piči Miki, že imenovani Jože in jaz, smo u cik zore, ob 11:00 odrinili iz Šumečega potoka in z nekaj obveznimi postanki (beri jegermajster) pribrcali na najvišjo točko Dolenjske. Srebrna radgonska se je zapenila, zapeli smo in upam, da nas ni kdo slišal… Spust na Miklavža skozi pragozd je bil uživaški. Suha pot, ki jo dobro poznamo, je odbrzela pod našimi kolesi in celo nobenega pohodnika nismo srečali, da bi mu pomahali v pozdrav. Miklavž nas je razveselil kot le malo kdaj. Postregel nas je s francosko solato, hladnim odojkom, ajverjem, čebulo,… Najraje bi še ostali, vendar je bilo treba odrinit v dolino k našim familijam, ki so se zbudile v nov dan.

Utrinke, ki smo jih zabeležili na svojih GoPro in GoAmater kamerah, pa je odlično skupaj zložil Luka Medved, ki si je prislužil naslov uradnega monterja posnetkov društva Zverinice. Naslednje leto se pa spet vidimo.