Donacija od dela dohodnine

Vsako leto je potrebno premisliti in se odločiti, kateri nevladni organizaciji boste namenili del od odmere dohodnine. Škoda bi bilo, da ne bi izkoristili možnosti in in do 0,5 % od odmere dohodnine namenili upravičencem do donacij, med katerimi je tudi Rekreativno kolesarsko društvo Zverinice.

Denar, ki bi sicer ostal v državnem proračunu, tako lahko namenite nam, mi pa bomo lahko še naprej izvajali naše poslanstvo.

Kakšen je postopek?

Zavezanci za dohodnino, ki se še niste odločili, kateri nevladni organizaciji boste namenili del od odmere dohodnine, morate izpolniti poseben obrazec in ga poslati na davčni urad do konca decembra za tekoče leto ali pa obrazec oddate preko eDavkov.

Enako morate storiti vsi, ki ste upravičenca do donacij že določili v preteklih letih, pa ga želite sedaj spremeniti.

Če želite del od odmere dohodnine nameniti RKD Zverinice:

1. PDF obrazec

V spodnji obrazec vpišete svoje podatke in se podpišete.

1. Pošljite obrazec na RKD Zverinice

Obrazec lahko oddate tudi enemu od naših članov oz. članic. Vse zbrane obrazce bomo v vašem imenu posredovali na ustrezen davčni urad.

1. eDavki
Del dohodnine lahko RKD Zverinice namenite tudi preko portala eDavki.
  1. Izberete Vstop za registrirane uporabnike
  2. Izberete Izberi obrazec za oddajo novega dokumenta
  3. V četrti vrstici izberete obrazec Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije
  4. Vpišete davčno številko 17411475 in odstotek (0,5)